Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 233 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Główne obchody uroczystości religijno-patriotycznych rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 17:00, sprawowana przez księdza proboszcza Andrzeja Walczaka.

W homilii ksiądz Proboszcz mówił,  że: "Maryja gromadzi Polaków pod sztandarem Krzyża (...) Krzyż jest sztandarem Polaków, którzy ślubowali wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii (...) Królowa Polski prowadzi Polaków i jednoczy w jedną rodzinę. Przypomina nam, że jesteśmy dziećmi jednego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy odkupieni krwią Chrystusową. Pod tym sztandarem jesteśmy Chrystusowi (...)"

W Eucharystii oprócz parafian uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół, a także członkowie Stowarzyszenia "Zajezdnia". Uroczystość swoją obecnością uświetniła Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Po mszy świętej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, chór "Cantorum Gaudium" z GOK-u oraz Schola Parafialna zaprezentowali program słowno-muzyczny.

Następnie przy akompaniamencie gminnej orkiestry przeszliśmy do groty Matki Bożej, gdzie modliliśmy się Litanią loretańską. W dalszej części uroczystości poszczególne delegacje złożyły przed grotą wiązanki kwiatów. Na koniec odśpiewana została pieśń „Boże coś Polskę”.

Po zakończonych uroczystościach Pani Urszula Kucharska, Dyrektor SP w Brzeźnie, zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w te uroczystości i słowem oraz przykładem dają wzór patriotyzmu.